YILDIRIM GRUP

 
 
A | a
title

YILDIRIM Şirketler Grubu’nun temelleri, Garip YILDIRIM’ın 1963 yılında Samsun’da kurduğu GARİP YILDIRIM VE OĞULLARI adlı küçük bir inşaat malzemesi şirketi ile atılmıştır.

 Şirket; kuruluşundan bu yana faaliyet alanını yeni iştiraklerle daima genişleterek endüstriyel çeşitliliği yakalamış, gösterdiği girişimcilik ve sürdürülebilir inovasyon sayesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen endüstriyel grupları arasına girmiştir. YILDIRIM Grup; metal ve madencilik, gübre ve kimyasallar, liman işletmeciliği, enerji, kömür ve kok, lojistik, denizcilik, gemi inşa, endüstriyel inşaat, gayrimenkul geliştirme ve girişim sermayesi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

 YILDIRIM ailesinin %100 sahibi olduğu özel bir şirket konumundaki YILDIRIM Grup, 1980 yılından bu yana ailenin ikinci kuşağı olan Ali Rıza, Yüksel ve Mehmet YILDIRIM kardeşler tarafından yönetilmektedir. Bu şirket yapısı, sürdürülebilir büyümeyi yakalamak için üst düzey motivasyonun yanı sıra hızlı ve doğru karar verebilme kabiliyetini de beraberinde getirmektedir.

 YILDIRIM Grup, 2008 yılında İsveç’te ilk uluslararası yatırımını gerçekleştirmesini takiben merkezi İstanbul’da bulunan ve dünyanın 6 kıtasında, 49 ülkede, 11 farklı sektörde faaliyet gösteren küresel bir güç konumuna erişmiştir.